Korean cars
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Korean cars

Forum za vlasnike korejskih vozila->Daewoo/Chevrolet Kia Hyundai
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Termostat NEXIA 1,5

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
samy65

samy65


Broj postova : 15
Join date : 25.02.2009
Age : 59
Lokacija : Sarajevo

Termostat NEXIA 1,5 Empty
PostajNaslov: Termostat NEXIA 1,5   Termostat NEXIA 1,5 Emptypet lis 16, 2009 3:42 pm

Pozdrav svima na forumu.

Nakon dužeg vremena jedan mali problem koji nemogu da rijesim pa ako neko zna neka pomogne.
Radi se o tome da bih po svemu sudeći trebao zamjeniti termostat jer je ovaj izgleda riknuo, međutim neznam gdje se nalazi. Po manuelu koji imam termostat na ovoj NEXI-ji ( radi se o motoru 1,5 8 ventila ) se (za nepovjerovati) nalazi ispod zubčastog remena tako da prilikom zamjene treba se skidati i zubčasti remen, što je po meni totalo nelogično.
Znači ( ako je to tačno Question ) kvar od nekih 10 EUR će me koštati 40 EUR. Mad Mad

Zato Vas sve molim ako je ko mjenjao termostat na ovakvom modelu auta neka napiše.

HVALA bye bye
[Vrh] Go down
sec

sec


Broj postova : 64
Join date : 12.01.2009
Age : 54
Lokacija : Stopeldorf

Termostat NEXIA 1,5 Empty
PostajNaslov: Re: Termostat NEXIA 1,5   Termostat NEXIA 1,5 Emptypet lis 23, 2009 5:41 pm

samy65 je napisao/la:
Pozdrav svima na forumu.

Nakon dužeg vremena jedan mali problem koji nemogu da rijesim pa ako neko zna neka pomogne.
Radi se o tome da bih po svemu sudeći trebao zamjeniti termostat jer je ovaj izgleda riknuo, međutim neznam gdje se nalazi. Po manuelu koji imam termostat na ovoj NEXI-ji ( radi se o motoru 1,5 8 ventila ) se (za nepovjerovati) nalazi ispod zubčastog remena tako da prilikom zamjene treba se skidati i zubčasti remen, što je po meni totalo nelogično.
Znači ( ako je to tačno Question ) kvar od nekih 10 EUR će me koštati 40 EUR. Mad Mad

Zato Vas sve molim ako je ko mjenjao termostat na ovakvom modelu auta neka napiše.

HVALA bye bye

Sorry bat,hebi ga rijetko se javljam,no na žalost moraš skidati remen..
[Vrh] Go down
samy65

samy65


Broj postova : 15
Join date : 25.02.2009
Age : 59
Lokacija : Sarajevo

Termostat NEXIA 1,5 Empty
PostajNaslov: Re: Termostat NEXIA 1,5   Termostat NEXIA 1,5 Emptypon stu 23, 2009 10:56 am

Pozdrav sec tebi i ostalim forumašima.

Zaista se rijetko posjećuje ovaj forum. Neznam koji je razlog, dali se ova naša auta tako malo kvare ili nas vlasnika DAEWOO-a ima tako malo. Prema količini vozila DAEWOO u Sarajevu nebih rekao da nas je malo.
Inače hvala ti na odgovoru. U među vremenu sam zamjenio termostat i grijanje je sada super. Tačno je i što si rekao da sam morao skinuti i zubčasti remen i mikro remen ( remen alternatora) i popustiti servo pumpu. Tako da sam morao ići kod majstora na zamjenu termostata koji sam do sada sam mjenjao. Kompletan kvar me je koštao 3 sata rada i 25 EURA. Još jednom ti hvala i puno pozdrava iz Sarajeva.
[Vrh] Go down
sec

sec


Broj postova : 64
Join date : 12.01.2009
Age : 54
Lokacija : Stopeldorf

Termostat NEXIA 1,5 Empty
PostajNaslov: Re: Termostat NEXIA 1,5   Termostat NEXIA 1,5 Emptysub pro 05, 2009 9:05 pm

Čoče,stvarno je forum u banani,pa nema nikoga,već samo s vremena na vrijeme.
No bitno da si ti riješio problem i sada vozi Miiiiško,puno sretnih kilometara. cheers
[Vrh] Go down
samy65

samy65


Broj postova : 15
Join date : 25.02.2009
Age : 59
Lokacija : Sarajevo

Termostat NEXIA 1,5 Empty
PostajNaslov: Re: Termostat NEXIA 1,5   Termostat NEXIA 1,5 Emptyčet pro 10, 2009 11:53 am

sec je napisao/la:
Čoče,stvarno je forum u banani,pa nema nikoga,već samo s vremena na vrijeme.
No bitno da si ti riješio problem i sada vozi Miiiiško,puno sretnih kilometara. cheers

Potpuno se slažem sa tobom sec, u totalnoj banani. Evo prvi ja nisam nešto aktivan. Dali je do ovog teškog vremena u kome živimo, pa se svako o svome jadu zabavio ili je nešto drugo neznam. Kod nas je vamo udarila kriza na sva zvona, političari te bacaju u očaj pa čovjek nema vremena za sebe a ne za auto. Inače kad smo već kod auta ( pošto vidim da ti imaš dosta iskustva ) imam, nemogu ga nazvati problemom već više smetnjom. Naime, ujutro ili kad je auto hladno u bilo koje doba dana ponaša mi se uredno. No čim se dobro zagrije prilikom puštanja kvačila dolazi do "poskakivanja" auta, isto kao da nedodam dovoljno gasa pa trza. Ali i ta "poskakivanja" nekad se dešavaju a nekad ne bez obzira na zagrijanost auta. Napominjem da sam nedavno mijenjao set kvačila. (Prije nekih 3000 kilometara). Volio bih čuti tvoje mišljenje šta bi mogao biti uzrok.
Izvini ako sam bio malo preobpširan ali ( kako ono Izet Fazlinović kaže ) nešto mi se zgurdumilo pa sam se raspričao. Inače puno pozdrava iz Sarajeva pa ako te put nanese javi s da se i upoznamo. bounce bounce bounce
[Vrh] Go down
sec

sec


Broj postova : 64
Join date : 12.01.2009
Age : 54
Lokacija : Stopeldorf

Termostat NEXIA 1,5 Empty
PostajNaslov: Re: Termostat NEXIA 1,5   Termostat NEXIA 1,5 Emptypet pro 11, 2009 1:55 pm

Što ae tiče iskustva moram priznati da sam sve kupio sa neta,ja sam po struci autolimar,al volim svašta čačkati.
Kod mene je slična situacija,ali samo dok je hladan ili do nekih 2000 obrtaja trza,a uzrok je jedan injektor koji ili nepušta gorivo ili ga preljeva,pa sam se odlučio na čišćenje.Možda je i kod tebe to,mada sumnjam.Moguće da treba malo i dotjerat kvačilo,a možda je i senzor obrtaja.
Zbog svih ovih i sličnih problema mi je žao što nisam stigao prebaciti sve šeme i savjete koje sam postavio na daevoo.hr koji je ugašen.
No odgovore također možeš pronaći i na Opel club croatia forumu,pošto su naši motori od istog majstora (Čika Adama)

A što se tiče prolaska kroz Sarajevo..hmmmmm.Nikad se ne zna,možda me put nanese,a o tom potom..

Čujemo se ,,tj.pišemo se ..
[Vrh] Go down
Sponsored content





Termostat NEXIA 1,5 Empty
PostajNaslov: Re: Termostat NEXIA 1,5   Termostat NEXIA 1,5 Empty

[Vrh] Go down
 
Termostat NEXIA 1,5
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Trza NEXIA 1,5GL
» Nexia 1,5 55kw +LPG
» P: Daewoo Nexia
» Nexia 1,5 GL Ulje
» Daewoo Nexia 1,5 8v---------2.0 8v by fest

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Korean cars :: Tehnika :: Motor i mjenjač-
Forum(o)Bir: